Informacja Administratora

Klasa 1a - językowa

grupa amerykańska
rozszerzenia: język angielski, język polski
przedmiot uzupełniający: historia USA
drugi język obcy: włoski lub niemiecki

1а клас – мова
Американська група
розширення: англійська, польськ
додатковий предмет: історія США
друга іноземна мова: італійська або німецька

Grupa amerykańska: profil, który otwiera drzwi!

Klasa idealna dla uczniów, których konikiem są języki, lubią literaturę, filmy, podróże bliższe i dalsze i … niestraszne im wyzwania. W tej klasie rozwiniesz swoje pasje i odkryjesz nowe.

Ucząc się wybranych przedmiotów w rozszerzeniu, jak język angielski i język polski, zyskasz wszystkie potrzebne kompetencje nie tylko, by przygotować się do egzaminu maturalnego, ale by otrzymać indeks na wymarzone studia, jak stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, filologie, kulturoznawstwo etc, a w przyszłości pasjonującą pracę w środowiskach dziennikarskich, medialnych, tłumaczeniach i wielu, wielu innych…

Naszym głównym założeniem jest, że język angielski jest narzędziem, a nie celem. Narzędziem, które wykorzystujemy podczas zajęć w centrum Informacji i Kultury Amerykańskiej - American Corner, spotkań z dyplomatami z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, warsztatów prowadzonych przez stypendystów Fundacji Fulbright’a oraz lekcji organizowanych przez BBC.

Chcesz poznawać inne kultury, zwłaszcza kulturę Stanów Zjednoczonych, rozwijać talenty językowe, odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy?

Myślisz, że historia Stanów Zjednoczonych jest taka jak w filmach z Hollywood? Nic bardziej mylnego, prawdziwa historia może Cię mocno zaskoczyć. Przekonaj się sam jak realizowany był „amerykański sen”, czym był Manifest Destiny i jaki przyniósł los Indianom, jakie były prawdziwe przyczyny wojny secesyjnej, a do tego duża dawka amerykańskiej muzyki i filmów.

W klasie pierwszej oferujemy dodatkowe zajęcia z historii muzyki amerykańskiej oraz geografii Stanów Zjednoczonych.

Startuj do grupy amerykańskiej w klasie językowej. Czekamy  właśnie na Ciebie!

Nasza kadra to świetnie przygotowani specjaliści, również z doświadczeniem pracy akademickiej a zarazem życzliwi, wyrozumiali pedagodzy.

Klasa 1a – językowa
grupa włoska
rozszerzenia: język angielski, język włoski
przedmiot uzupełniający: kultura Półwyspu Apenińskiego

1-а клас – мова
Італійська група
розширення: англійська, італійська
додаткова тема: культура Апеннінського півострова

Znajomość języków obcych jest jedną z najbardziej cenionych obecnie umiejętności. W tej klasie dowiesz się, że język włoski to dużo więcej niż łatwy melodyjny akcent i gestykulacja. Nie bez powodu Włochy to kraj kojarzony z kawą, pyszną kuchnią i pięknymi krajobrazami, język włoski dodaje energii, wzbudza entuzjazm, daje mnóstwo radości i chęci podróżowania  oraz poznawania pięknej różnorodności Italii.

Uzupełnieniem profilu z rozszerzonym językiem włoskim stanowi przedmiot Kultura Półwyspu Apenińskiego, dzięki temu uczniowie będą mogli uzupełnić oraz pogłębić wiedzę uzyskaną podczas lekcji historii, języka polskiego, czy też geografii. Zajęcia mają na celu zwrócenie uwagi uczniów na imponujące dziedzictwo kulturowe cywilizacji greckiej i rzymskiej stanowiących fundament współczesnej sztuki i kultury włoskiej.

W klasie pierwszej oferujemy dodatkowe zajęcia z historii muzyki włoskiej oraz geografii Włoch.

Jeśli pragniesz pogłębiać swoją wiedzę na temat historii, kultury i geografii świata oraz ulepszać swoje umiejętności językowe z dużym naciskiem na język włoski, to ta klasa jest właśnie dla Ciebie!